Lev Skrebsnký z Hříště, úmrtí, literatura

Text dotazu

Dobrý den, můžete mi, prosím, sdělit přesné místo úmrtí svobodného pána a arcibiskupa pražského a olomouckého Lva Skrbenského z Hříště a literaturu o jeho osobě?

Odpověď

Lev Skrbenský z Hříště zemřel 24. 12. 1938 v Dolní Dlouhé Loučce. Základní informace o něm najdete v bázi AUT: http://sigma.nkp.cz/F/. Stručný životopis uvádí:
Český biografický slovník XX. století / Josef Tomeš a kolektiv. -- Praha ; Litomyšl : Paseka : P. Meissner, 1999. -- 3 sv. ; 24 cm.

Jeho starší životopis najdete v:
Výklad katechismu / napsal Antonín Podlaha. s životopisem a podobiznou Jeho knížecí milosti Leona svob. pána ze Skrbenských, knížete arcibiskupa pražského / [napsal Jan Nep. Sedlák]. ctihodného Tomáše Kempenského čtvero knih o následování Krista / zčeštil Jan Nep. Sedlák. -- V Praze : Dědictví sv. Jana Nepomuckého, 1900. -- xxiii, 641, 195 s. ; 22 cm + příl. 22 x 35 cm

Kromě toho lze využít databázi křesťanských autorit,kde obvykle bývají uvedeny další prameny, momentálně bohužel byla nedostupná:
http://www.ckk.cz/pub/auth.xml. Popřípadě lze kontaktovat Centrální katolickou knihovnu, která bázi zřizuje: knihovna@ktf.cuni.cz.