Lesní těžba_kniha

Text dotazu

Dobrý den,
máte k dispozici dvoudílnou knihu Lesní těžba od Karla Matyáše a kol., vyd. 1960? Případně jste schopni mi ji zapůjčit jinde? Děkuji

Odpověď

Dobrý den, 

pro zjišťování dostupnosti titulů v Národní knihovně je jako základní zdroj využíván online katalog knihovny, který je volně dostupný na adrese http://aleph.nkp.cz/F, konkrétně se jedná o bázi NKC. Na téže adrese můžete nalézt také Souborný katalog ČR (báze SKC), kde naleznete informaci, v kterých českých knihovnách se požadovaný dokument nachází. 

Podle katalogu NK ČR máme k dispozici pouze 1. díl knihy Lesní těžba od Karla Matyáše z roku 1960. Druhý díl vydaný v roce 1962 je bohužel dostupný pouze v Národním konzervačním fondu. Oba díly jsou poté dostupné ve vydání z roku 1953. 

Pokud se podíváte do online katalogu Národní knihovny na exempláře výše uvedených titulů, u všech naleznete informaci, že jsou uloženy pouze v Národním konzervačním fondu a online vypůjčení není dovoleno. V těchto případech se pro dohledání dalšího, půjčitelného exempláře, využívá katalog naskenovaných katalogizačních lístků Katif (http://katif.nkp.cz). Zde knihy Lesní těžba od K. Matyáše naleznete v Generálním katalogu II/ MATEMATIKA (V.Š.)-MATERIA / MATUS-MAUE / č. záložky 642 a dále. K objednání je zde dostupný již zmíněný rok 1953 (oba díly) a 1. díl z roku 1960. 

Pokud se podíváte do Souborného katalogu ČR, zjistíte, že oba díly knihy z roku 1960 má ve svém fondu AV ČR - Etnologický ústav Praha. 

* MATYÁŠ, Karel et al. Lesní těžba. Díl 1. Praha: Státní zemědělské nakladatelství, 1960. 437 s., obr. příl.

* MATYÁŠ, Karel et al. Lesní těžba. Díl 2. Praha: Státní zemědělské nakladatelství, 1960. 517 s.

V Souborném katalogu dále naleznete přehled knihoven, které mají 1. díl z roku 1960 a 2. díl z roku 1962. 

Pokud byste si přál vypůjčit knihu z některé jiné knihovny, můžete využít meziknihovní službu, viz webové stránky s informacemi http://www.nkp.cz/sluzby/chci-sluzbu/ziskat-knihu-nebo-kopie-z-jine-knihovny, http://www.nkp.cz/sluzby/ms-knihovny-nove.

Podrobnější informace vám podá knihovna, ve které jste registrovaným uživatelem.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

21.08.2014 12:38

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu