Les vieux de la vieille - Stará garda

Text dotazu

Francouzský film, který u nás běžel pod názvem \"Stará garda\". Prosím o rok vzniku, herecké obsazení (údajně by jedním z protagonistů měl být Jean Gabin) a režiséra. Mnohokrát děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

film Les vieux de la vieille (u nás jako Stará garda) byl natočen v r. 1961; franc. režisér Gilles Grangier; hlavními postavami jsou 3 vesničtí staříci, které hráli Jean Gabin, P. Fresney a Noel-Noel.
http://www.nova.cz/anovinky/?105c=~&105e=DO1603