Lehovec - název

Text dotazu

Vážení

obracím se na Vám s dotazem, jak vznikl název městské části Lehovec.

Děkuji Vám za zodpovězení dotazu.

Přeji příjemně strávený den.

Odpověď

Dobrý den,

místní název Lehovec nemá jasný původ. Starší prameny jen neuvádějí. Pravděpodobně vznikl odvozením či zkomolením od názvu nedalekého zalesněného vrchu Hlohovec.

Použité zdroje

LAŠTOVKA, Marek a Václav LEDVINKA. Pražský uličník: encyklopedie názvů pražských veřejných prostranství. Díl 1, (A-N). Praha: Libri, 1997, 604 s. ISBN 80-85983-23-0
https://revitalizacebetonarny.cz/pribeh-uzemi/