legislativní a metodický základ pro vymezování nových zastavitelných ploch

Text dotazu

Dobrý den,
zajímalo by mě jaký legislativní a metodický základ je uplatňovaný v praxi pro vymezování nových zastavitelných ploch (např. změnou územního plánu)?
Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
v případě změny územního plánu a náležitostech s tím souvisejících bychom Vám doporučili jako legislativní základ Zákon o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon) 1983/2006 Sb. (zákon je dostupný např. http://portal.gov.cz/portal/obcan/ - dále "Vyhledávání v zákonech" a zde stačí zadat "stavební zákon" či číslo zákona; dále vyhledávání např. na stránkách Ministerstva vnitra ČR http://aplikace.mvcr.cz/sbirka-zakonu/).

Zde by pro Vás měly být důležité zejména následující části upravující změnu územního plánu:
§ 43 - § 55

Každopádně je vhodné a doporučujeme Vám změny územního plánu konzultovat s příslušným obecním úřadem, který Vám také doporučí dokumenty vhodné pro Vaši konkrétní situaci. 

Dále se o územním plánování a jeho změnách můžete dočíst v následujících internetových stránkách:
* http://www.uur.cz/1000-otazek/?action=heslo&id=185&IDtema=22
* http://portal.uur.cz/ - portál územního plánování
* http://www.cuzk.cz/Dokument.aspx?PRARESKOD=998&MENUID=10381&AKCE=DOC:10-KATASTR - užitečný by také mohl být Katastr nemovitostí

Obor

Právo

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

11.12.2012 10:58

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu