legislativa - výměna informací mezi knihovnami

Dobrý den, jsme ústavní knihovna Akademie věd ČR se sídlem v Brně. Dozvěděli jsme se zcela náhodně, že pokud chceme přestat odebírat nějaký titul odborného periodika, měli bychom o tomto informovat Moravskou zemskou knihovnu. Interpretace zněla - specializované knihovny by měly být vzájemně informovány o specializovaných časopisech. Dotaz tedy je tento: existuje v legislativě nějaké nařízení, či pokyn, dle kterého by knihovna našeho statusu musela každý takovýto krok dávat na vědomí MZK? Děkujeme za odpověď.

dotaz nám nebyl zcela jasný, proto jsme o konzultaci požádaly kolegyně ze Souborného katalogu ČR. Pokud má Vaše knihovna smlouvu se Souborným katalogem ČR, knihovna hlásí zrušení odebírání periodika, ale je to zcela na její dobrovolnosti (info o smlouvě a spolupráci jsou na webových stránkách SK ČR). Jako povinnost to nikde předepsáno není. Je zde možnost, že AV ČR má smlouvu s MZK? Zasílám kontakt na kolegyni, která má na starosti smlouvy se SK ČR Jana Militká (jana.militka@nkp.cz) nebo Souborný katalog periodik Miroslava Kendeová (miroslava.kendeova@nkp.cz) .

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

01.10.2015 11:07