legislativa - výměna informací mezi knihovnami

Text dotazu

Dobrý den, jsme ústavní knihovna Akademie věd ČR se sídlem v Brně. Dozvěděli jsme se zcela náhodně, že pokud chceme přestat odebírat nějaký titul odborného periodika, měli bychom o tomto informovat Moravskou zemskou knihovnu. Interpretace zněla - specializované knihovny by měly být vzájemně informovány o specializovaných časopisech. Dotaz tedy je tento: existuje v legislativě nějaké nařízení, či pokyn, dle kterého by knihovna našeho statusu musela každý takovýto krok dávat na vědomí MZK? Děkujeme za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

dotaz nám nebyl zcela jasný, proto jsme o konzultaci požádaly kolegyně ze Souborného katalogu ČR. Pokud má Vaše knihovna smlouvu se Souborným katalogem ČR, knihovna hlásí zrušení odebírání periodika, ale je to zcela na její dobrovolnosti (info o smlouvě a spolupráci jsou na webových stránkách SK ČR). Jako povinnost to nikde předepsáno není. Je zde možnost, že AV ČR má smlouvu s MZK? Zasílám kontakt na kolegyni, která má na starosti smlouvy se SK ČR Jana Militká (jana.militka@nkp.cz) nebo Souborný katalog periodik Miroslava Kendeová (miroslava.kendeova@nkp.cz) .

 

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

Praha

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

01.10.2015 11:07

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu