Legionář Rudolf Veselý

Text dotazu

Dobrý den,
dalo by se prosím něco zjistit o příbramském uzenáři Rudolfu Veselém, legionáři za 1. světové války?
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

moc podrobností se mi zjistit nepodařilo. Rudolf Veselý se narodil 12. 4. 1877 v Příbrami, byl to řezník a uzenář, v letech 1904 až 1905 žil na Březových Horách 79 a později v Králově Dvoře. Působil jako střelec 32. pluku Gardského v Itálii.

Doporučuji obrátit se i na Státní okresní archiv Příbram (soka-pribram@soapraha.cz) nebo na Československou obec legionářskou v Praze (sekretariat@sol.cz).

Použité zdroje

VELFL, Josef, Jana BAREŠOVÁ a Jarmila ŠÁROVÁ. Legionáři z Příbramska. Vyd. 1. Příbram: Státní okresní archiv : Okresní muzeum, 2002. 203 s. : il. ISBN 80-902821-2-1.

KORBEL PODBRDSKÝ, Jaroslav. Místopis Březových Hor: Měšťané, obchodníci a řemeslníci (asi 1880 - 1925) [online]. Příbram: Spolek Prokop, 2005, 65 s. [cit. 2017-06-02]. Dostupné z: http://www.spolek-prokop-pribram.cz/[…]/MistopisBrH4.pdf.