legionář

Text dotazu

Hledám předka který byl legionářem v 1 lesvětové válce
asi někde na Balkáně.Jmenoval se Josef Šamalík-žil v Němčicích (okres
Blansko)-narodil se 21.1.1884 a zemřel v roce 1933-zajímalo by mě kde a jak
dlouho sloužil...Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

Vojenský ústřední archiv nabízí na svých stránkách několik databází. Mezi jinými i databázi legionářů 1. světové války: http://www.vuapraha.cz/Pages/DatabazeVHA/DatabazeLegionaru.aspx . K získání podrobnějších informací o působení Vašeho předka v legiích potřebujete znát pouze jméno a příjmení osoby a místo narození. Databáze nabízí údaje o osobě, pluku (u kterého sloužil), místa a data zatčení (pokud se tak stalo), místa a data vstupu do legií, datum návratu aj. Nevíme, nakolik je databáze úplná, osobu se jménem Josef Šamalík se nám zde ovšem dohledat nepodařilo.

Dalším možným zdrojem, kde můžete ověřit působení Vašeho předka v legiích, jsou publikace o legionářích dle jednotlivých okresů, které vydává Čs. obec legionářská. Viz Česká národní bibliografie: http://aleph.nkp.cz/cze/cnb (Českoslovenští legionáři).

Se svým dotazem se můžete zkusit obrátit také na knihovnu Vojenského historického ústavu (http://www.ptejteseknihovny.cz/knihovny/vojensky-historicky-ustav-knihovna/ ) či Vojenský historický archiv (http://www.vuapraha.cz/Pages/VojenskyHistorickyArchiv.aspx) .

Obor

Politické vědy. Vojenství

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

11.10.2011 13:57

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu