Latinský překlad

Text dotazu

Kdo hleda, najde.

Odpověď

Dobrý den,

Bezpochyby hledáte překlad tohoto citátu z bible:

Quaerite et invenietis - Hledejte a naleznete

NZ, Matouš 7,7; Kristova slova zástupům

V českém překladu Nového zákona (např. vydání z roku 2004, Biblion. 3. revidované vydání) najdete text související s tímto výrokem.

Další informace najdete v latinském překladu bible (např. Biblia Sacra. Iuxta vulgatam versionem, vydana v roce 1983 v nakladatelství Deutsche Bibelgesellschaft ve Stuttgartu)