Kytice (1924)

Text dotazu

Dobrý den! Měl bych jeden zásadní dotaz před tím než-li by bylo možné navštívit znalce starých knih! Jedná se o knihu od Erbena ilustrovanou Václavem Součkem. Na internetu jsem našel plno takových knih, ale pouze repliky, kterých vyšlo necelý 1000 ks ! Každá z těchto replik má svou číselnou certifikaci. Tato kniha žádnou nemá, navíc na spodní straně zadní vazby je zde uvedeno " Originální vazba M. Schulz A.S. Praha " Mám podezření, že by se mohlo jedna o originál tohoto nejlépe oceňovaného vydání! Předem děkuji za jakékoli odpovědi!

Odpověď

Dobrý den,

vydání Kytice z roku 1924, které máte po svojí babičce, mám v ruce. Dívala jsem se i na internet a o takovém vydání tam jsou informace. Nevím, zda máte chuť knihu prodat nebo chcete jen vědět, jakou by měla cenu. Odhady knih u nás neděláme, to musíte do některého antikvariátu. Doporučovala bych obejít jich víc, abyste měl lepší obrázek o ceně. Bude-li se přibližně shodovat víc antikvářů a cena na internetu, je předpoklad, že ta cena je odhadnuta správně.