Kvalifikační požadavky

Text dotazu

Funkce pedagoga volného času předpokládá získání vysokoškolského, vyššího odborného či středního vzdělání s maturitní zkouškou (se zaměřením na pedagogiku, pedagogiku volného času, sociální pedagogiku nebo vychovatelství).Letos končím Bc studium-vychovatelství speciální pedagogiky.Od p. ředitelky jsem slyšela, že se neuznává toto Bc v tomto oboru. Prosím o radu. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

dle Zákona o pedagogických pracovnících získává pedagog volného času odbornou kvalifikaci:

a) vysokoškolským vzděláním získaným studiem v akreditovaném studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na pedagogiku volného času nebo sociální pedagogiku,

b) vysokoškolským vzděláním podle § 7 až 12 s výjimkou § 11,

c) vyšším odborným vzděláním získaným ukončením akreditovaného vzdělávacího programu vyšší odborné školy v oboru vzdělání zaměřeném na pedagogiku volného času nebo vychovatelství nebo sociální pedagogiku,

d) vyšším odborným vzděláním získaným ukončením jiného akreditovaného vzdělávacího programu než podle písmene c) a vzděláním v programu celoživotního vzdělávání uskutečňovaném vysokou školou a zaměřeném na pedagogiku volného času nebo sociální pedagogiku nebo vychovatelství, nebo studiem pedagogiky,

e) středním vzděláním s maturitní zkouškou získaným ukončením vzdělávacího programu střední odborné školy v oboru vzdělání zaměřeném na pedagogiku volného času nebo vychovatelství, nebo

f) středním vzděláním s maturitní zkouškou a vzděláním v programu celoživotního vzdělávání uskutečňovaném vysokou školou a zaměřeném na pedagogiku volného času nebo vychovatelství, nebo studiem pedagogiky.

Celý zákon naleznete na stránkách:
http://www.msmt.cz/ministerstvo/zakon-o-pedagogickych-pracovnicich-a-o-zmene-nekterych-zakonu-1

Váš dotaz doporučuji položit studijnímu oddělení Vaší školy nebo nějaké právnické poradně. Např. poradně pro pracovní právo :
http://www.hledampraci.cz/pracovni-pravo/

Bohužel Národní knihovna není instituce, která by Vám mohla poskytnout podrobnější kvalifikovanou odpověď.