Kurz rychlého čtení

Text dotazu

Dobrý den,
zajímalo by mě,zda nebudete pořádat kurz rychlého čtení. Případně,zda byste mi mohli doporučit,kam se obrátit,pokud bych takovýto kurz chtěla absolvovat.
Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,
Krajská knihovna Vysočiny bohužel nemá v současnosti v plánu žádný kurz rychlého čtení.
Můžeme Vám nabídnout několik knih o metodách a procvičování rychlého čtení:
- BUZAN, Tony: Rychlé čtení. Brno: BizBooks, 2013. 222 s.
- HÖRNER, Gerhard: Rychlé čtení. Brno: computer PRess, 2007. 82 s.
- GRUBER, David: Rychločtení, aneb, Šetříme časem! Praha: Management PRess, 2007, 326 s.

Na internetu je možné procvičovat rychlé čtení prostřednictvím různých on-line kurzů nebo aplikací, např. na www.rozectise.cz, kde si můžete vyzkoušet zkušební verzi zdarma.