Kunsttopographie des Leitmeritzer Bezirkes

Text dotazu

Dobrý den,
pro svou bakalářskou práci bych potřebovala dohledat Kunsttopographie des Leitmeritzer Bezirkes, autorem je Vincenz Luksch, vznik krátce před rokem 1920. Objevila jsem zmínku (http://www.litomerice-info.cz/[…]/), že dílo nebylo vydáno a existuje pouze v opisu z doby po roce 1945. Nevím však, kde tento opis hledat.

Odpověď

Dobrý den,
přesné umístění rukopisu V. Luksche "Kunsttopographie des Leitmeritzer Bezirkes" se nám bohužel nepodařilo nalézt. Všechny námi objevené zmínky pouze uvádějí, že se jedná o rukopis, místo jeho uložení ovšem není zmíněno.

 Státní oblastní archiv Litoměřice se sídlem v Lovosicích schraňuje osobní fond Vincenze Luksche (viz http://www.soalitomerice.cz/vade/centrum.mhtml?rs=4&si=XuiK7uqkHA66v1ew&mn=p
p&node=localData.hp5). Tento fond ovšem není zpracovaný a dostupný.

Opis díla provedl pravděpodobně historik umění Otakar Votoček, který později působil jako ředitel Severočeské výtvarné galerie v Litoměřicích.

Předpokládáme, že opis (či originál) je uložen v SOA Litoměřice či Severočeské výtvarné galerii v Litoměřicích, popřípadě ve fondu Oblastního muzea v Litoměřicích.
Se svým dotazem se prosím zkuste obrátit přímo na tyto instituce (pokud by se rukopis či jeho opis nenacházely ve fondech výše zmíněných institucí, jistě Vám zde poradí, na koho se obrátit):
* http://www.soalitomerice.cz/
* http://www.galerie-ltm.cz/clanek.php
* http://www.muzeumlitomerice.cz

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

12.12.2012 16:21

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu