Kumandžas

Text dotazu

Dobrý den,

jaký je význam jména Kumandžas? Kumand by mělo být v turečtině odvozeno od komand - příkaz, rozkaz, povel, velení, ovládat.

Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

bohužel se nám v literatuře nepodařilo najít žádné informace o etymologii či významu. Etymologii a onomastice se věnují odborníci z Ústavu pro jazyk česká Akademie věd ČR. Konzultací s nimi byste mohl získat více informací.