Kronika Bartošky z Drahonic

Text dotazu

Přeji krásný den, čtenářka hledá knihu Kronika Bartošky z Drahoňovic. Lze ji půjčit z knihovny nebo se musí hledat někde v archívech.

Odpověď

Dobrý den,

ve fondu Národní knihovny se nachází Kronika Bartošky z Drahonic. ( Vámi hledanou Kroniku Bartošky z Drahoňovic jsem nikde nenalezla. Nejspíše se bude jednat o přepsání - Drahoňovice - Drahonice ) Naleznete ji v naskenovaném lístkovém katalogu ( KATIF ). Cesta k lístku je: KATIF - KATALOG I. - Arbeit - Bartz, Bartol - Bartz, číslo lístku 984,985.
http://katif.nkp.cz/
Kronika Bartošky z Drahonic se nachází ve Fontes, díly V a VI. Pod signaturou 54 B 333 jsou exempláře ve fondu 19. století. Tyto svazky jsou ve zvláštním ochranném režimu. Mohou se studovat pouze v Národní knihovně ve Studovně vědeckých pracovníků.
Pod signaturou 54 B 974 jsou svazky, které jsou k prostudování v Národní knihovně ve Studovně rukopisů a starých tisků. ( I v tomto případě si zájemce musí knihy předem objednat ).
( Pod signaturou 54 B 605 nenaleznete VI. svazek - tudíž je tato signatura pro Vás nepoužitelná. ) Meziknihovní výpůjčka není v tomto případě možná.

Čtenářka by si tedy měla v KATIFu ( v horní liště nad naskenovaným lístkem ) potřebné svazky, nejlépe pod signaturou 54 B 974 ( Studovna rukopisů ) , objednat. Elektronickou poštou by ji měla přicházet oznámení o stavu zpracování žádanky. ( Popřípadě se telefonicky přesvědčit, že svazky opravdu existují a jsou připraveny k nahlédnutí. ) Pokud čtenářka nevlastní platný čtenářský průkaz Národní knihovny, bude si jej muset před zpřístupněním knih vyřídit v Hale služeb NK. Poplatek za průkaz činí 100,- Kč, průkaz platí jeden rok.
Více se o studovnách a službách NK dozvíte na stránkách: http://www.nkp.cz/

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

18.12.2007 14:23

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu