Kroftovy domy

Text dotazu

Kdy byly postaveny Kroftovy domy v Plzni a proč se jim tak říká?

Odpověď

Dobrý den,

tzv. Kroftovy domy - nájemné domy Prazdroje na Rokycanské třídě - byly postaveny v letech 1930-1932 ing. arch Bohumilem Chvojkou. Byly pojmenovány na počest předsedy správní rady Měšťanského pivovaru JUDr. Richarda Krofty, který funkci vykonával v letech 1922-1933.

Zdroj:

1. Domanický, Petr, 1973-

Zápal, Chvojka, Neckář a další architekti meziválečné Plzně : [katalog k výstavě / připravili Petr Domanický, Radovan Kodera, Stanislav Bukovský]. -- Plzeň : Nadační fond Naděje třetího tisíciletí, 2007. -- [45] s. : il.

2. Archiv Plzeňského Prazdroje