Krkonošské pohádky

Text dotazu

Dobrý den,
sháním knížku Krkonošské pohádky, ale nejedná se o příběhy s Trautnberkem,
nýbrž o sbírku pohádek vyprávěných konkrétními lidmi z podkrkonoší (např O
Vzdoromilkovi, O Hubeňourkovi). Tuto knihu vlastnila moje maminka (ročník
1951), knihu jsme ztratili a já bych ji ráda znovu koupila, ale nepodařilo
se mi ji sehnat. Nevím ani rok vydání ani nakladatelství. Prosím o jakoukoli
informaci. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
pravděpodobně se jedná o knihu pohádek:
* KUTINOVÁ, Amálie. Krkonošské pohádky. 1. vyd. Praha : Mladá fronta, 1957.

Obálku pohádek si můžete prohlédnout např. zde:
* http://knihy.inzertal.cz/inzerce/amalie-kutinova-krkonosske-pohadky/

Knížka obsahuje Vámi zmíněné pohádky O Hubeňourkovi a O Vzdoromilkovi.

Internetové antikvariáty tuto knihou v současné době nenabízejí. Možná byste ovšem měla štěstí v kamenných obchodech - antikvariátech.

Pokud by se Vám nepodařilo knihu nikde nesehnat, můžeme Vám nabídnout kopii knihy z našeho fondu. V případě zájmu o kopii nás prosím kontaktujte na e-mailové adrese: reference@nkp.cz.