Křížová cesta od Fr. Bílka

Text dotazu

Sháním podrobný popis Křížové cesty od sochaře Františka Bílka, která visí v kostele Povýšení sv. Kříže v Prostějově. Na obrazech jsou texty, které jsou běžným okem nečitelné.

Odpověď

Tyto informace byste mohla najít v těchto knihách:

BÍLEK, František. Křížová cesta. Brno : "Zvláštní vydání", 1997. 29 listů. ISBN: 80-85436-53-1.

BÍLEK, František, Křížová cesta farního chrámu sv. Kříže v Prostějově : 13 obrazů (se slovy k řezbám). Písně a modlitby od K. D[ostála] Lutinova / F. Bílek Prostějov : Nový život, 1909.