Krize dětského výtvarného projevu

Text dotazu

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem vhodné literatury k diplomové práci na téma krize dětského výtvarného projevu a výtvarný projev dětí v 7 a 8 ročníku ZŠ. mockrát děkuji za tipy

Odpověď

Dobrý den,

Váš dotaz odpovídá spíše žádosti o bibliografickou rešerši - tuto službu také poskytujeme, ale je zpoplatněna částkou 100,- Kč. Pokud tedy budete chtít více zdrojů k Vaší práci, zadejte si požadavek o rešerši. Zatím jsem hledala pouze ve fondu naší knihovny, kde bohužel mnoho publikací k tomuto tématu nemáme. Doporučovala bych Vám hledat i v souborném katalogu Národní knihovny Caslin (http://www.caslin.cz/) nebo v Jednotné informační bráně (http://www.jib.cz/). Posílám Vám i odkaz na jednu diplomovou práci, která se danou problematikou zabývá:  https://is.muni.cz/th/399098/ff_m/Prudilova_399098_dipl_prace_Krize_ve_vytvarnem_projevu_deti.pdf.

A tyto knihy máme ve fondu naší knihovny:

Brožová, Vlasta a Marta Kerhartová-Peřinová. Kreslíme, malujeme, modelujeme--. Vyd. 1. Praha: Fortuna, 1994. 175 s.ISBN 80-7168-018-4.

VONDROVÁ, Petra. Výtvarné inspirace na celý rok. Vyd. 1. Praha: Portál, 2011. 151 s. ISBN 978-80-7367-979-8.

ŠIMONOVÁ, Anna. Výtvarná dílna. Vyd. 1. Praha: Portál, 2005. 159 s. ISBN 80-7178-960-7.

ZATLOUKALOVÁ-KALINOVÁ, Zdeňka. Základy výtvarné výchovy. Vyd. 1. Praha: Avicenum, 1979. 198 s.

Nedvědová, Zdeňka a Iva Zatloukalová. Výtvarná tvorba. Vyd. 1. Olomouc: Rubico, 2000. 188 s., 24 s. obr. příl.ISBN 80-85839-46-6.