Krabí baterie

Text dotazu

Vážení knihovníci,
v nejnovějším čísle časopisu 21. století jsem si přečetl článek, že se ze starých krabích schránek dá vyrobit něco na způsob baterie, která by svými vlastnostmi mohla předčit stávající "ekologické" baterie v elektromobilech a jiných zařízeních.
Můžete mě, prosím, odkázat na další zdroje, kde se o tomhle tématu dozvím víc?
Předem děkuji za Váš čas.

Odpověď

Dobrý den,

téma Vašeho dotazu je velmi nové. V současnosti existuje vedle článku 21.století popularizační český text. Volně dostupné vědecké zdroje, které by se tomuto tématu věnovaly, jsem nenalezl.

Dostupné vědecké zdroje jsou pouze v angličtině.

Nejvíce se můžete dozvědět v původním článku (publikován 5.10.2022) A sustainable chitosan-zinc electrolyte for high-rate zinc-metal batteries. Tento článek je součástí placené kolekce časopisů, ke kterým NTK nemá předplacen přístup. Proto pokud byste o tento článek stál, mohu Vám doporučit využití Meziknihovní výpůjční služby v NTK či pro Vás bližší MZK

Jestliže byste potřeboval jakkoliv dále poradit, rád Vám pomohu.

Použité zdroje

https://www.osel.cz/12481-s[…]olyt-z-krabich-krunyru.html
https://www.cell.com/matter/fulltext/S2590-2385(22)00414-3

Obor

Technika, technologie, inženýrství

Okres

--

Knihovna

Národní technická knihovna

Datum zadání dotazu

12.12.2022 09:27

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu