Krabí baterie

Text dotazu

Vážení knihovníci,
v nejnovějším čísle časopisu 21. století jsem si přečetl článek, že se ze starých krabích schránek dá vyrobit něco na způsob baterie, která by svými vlastnostmi mohla předčit stávající "ekologické" baterie v elektromobilech a jiných zařízeních.
Můžete mě, prosím, odkázat na další zdroje, kde se o tomhle tématu dozvím víc?
Předem děkuji za Váš čas.

Odpověď

Dobrý den,

téma Vašeho dotazu je velmi nové. V současnosti existuje vedle článku 21.století popularizační český text. Volně dostupné vědecké zdroje, které by se tomuto tématu věnovaly, jsem nenalezl.

Dostupné vědecké zdroje jsou pouze v angličtině.

Nejvíce se můžete dozvědět v původním článku (publikován 5.10.2022) A sustainable chitosan-zinc electrolyte for high-rate zinc-metal batteries. Tento článek je součástí placené kolekce časopisů, ke kterým NTK nemá předplacen přístup. Proto pokud byste o tento článek stál, mohu Vám doporučit využití Meziknihovní výpůjční služby v NTK či pro Vás bližší MZK

Jestliže byste potřeboval jakkoliv dále poradit, rád Vám pomohu.

Použité zdroje

https://www.osel.cz/12481-s[…]olyt-z-krabich-krunyru.html
https://www.cell.com/matter/fulltext/S2590-2385(22)00414-3