kožní pavilón, datum otevření

Text dotazu

Hledám přesné datum otevření kožního pavilónu na Bulovce. Kožní pavilón byl postaven dle projektu Jaroslava Fragnera. Jde o funkcionalistickou stavbu. Otevřen byl v roce 1937, ale přesné datum otevření se nám zatím nepodařilo zjistit. Proto se na vás s tímto dotazem obracím.

Odpověď

Dobrý den,

Časopis lekaruv ceskych v rubrice Zpravy uvadi nasledujici informaci:
Novy pavilon nemocnice na Bulovce pro choroby kozni a pohlavni (prof. Huebschmann) byl slavnostne otevren 29.zari.
Zpravy. Casopis lekaru ceskych. 1937, roc. 76, c. 39 (1.rijna 1937), s. 1679.
Doufame, ze Vam tato informace pomuze.