Kozel a jeho bradka

Text dotazu

Dobrý den, měl bych na vás otázku ohledně kozlů a jejich bradek. Slyšel jsem, že si je cíleně pomočují kvůli následnému zápachu a tím tak zvyšují svou přitažlivost pro své potencionální partnerky. Je to pravda? Děkuji.

Odpověď

Odpovídám na Váš dotaz:

Kozel během připouštěcí sezóny páchne. Olizují močící kozu a také si stříká vlastní moč na vousy a přední nohy.

Kozel má dvě větší pachové žlázy umístěné mezi rohy a v týle, menší pak na šíji.

Vše čerpáno z knihy:

Chov dojných koz / Jerry Belanger, Sara Thomson Bredesonová ; [z anglického originálu ... přeložila Hana Petrusová]

Praha: Knižní klub, 2014. 293 s. ISBN: 978-80-242-4211-8, Na str. 153-168, kapitola 9. Kozel a 10. Připouštění

V našem fondu jr zpracována pod sign. N243415

Použité zdroje

Chov dojných koz / Jerry Belanger, Sara Thomson Bredesonová ; [z anglického originálu ... přeložila Hana Petrusová]

Praha: Knižní klub, 2014. 293 s. ISBN: 978-80-242-4211-8, Na str. 153-168, kapitola 9. Kozel a 10. Připouštění

V našem fondu jr zpracována pod sign. N243415