Kostel sv. Václava v Kovanicích u Nymburka

Text dotazu

Dobrý den,
na webových stránkách obce Kovanice je uvedeno, cituji: "Zpustlý chrám byl obnoven r.1601 držitelem statku Kovanic, nymburským primasem Janem Huňatým, jen však pro účely ,,pod obojí". Zajímalo by mne, odkud tato informace pochází.

Odpověď

Dobrý den,

předpokládáme, že uvedené informace pocházejí z archivním materiálů. V tištěné podobě jsou obdobné informace uvedeny v knize "777 kostel, klášterů a kaplí  České republiky". Bohužel ani v tomto dokumentu nejsou uvedeny  zdroje a prameny uvedených informací.

Doporučujeme Vám obrátit se přímo na tvůrce stránek, tedy obec Kovanice: http://www.kovanice.cz/. Předpokládáme, že historií obce se zaobírá místní kronikář, který by Vám mohl poskytnou informace o konkrétních archivních materiálech k dané problematice.

Uvedený zdroj:

* DAVID, Petr a SOUKUP, Vladimír. 777 kostelů, klášterů, kaplí České republiky. 1. vyd. Praha: Kartografie, 2002. 308, 58 s. ISBN 80-7011-708-7.

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

29.05.2014 10:02

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu