korporace

Text dotazu

V bazi nar. autorit je uvedena korporace:
Univerzita J.E.Purkyne v Ustí nad Labem.\\\\\\ Sociálně ekonomická fakulta ale my mame na razitku a dlouho pouzivame vyraz:
Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem.\\\\\\ Fakulta sociálně ekonomická (zkratka FSE UJEP, tanto název používáme i v Učitelských novinách).
Muzeme pozadat o zmenu v bázi národních autorit?

Odpověď

Forma zminene korporace v souboru narodnich autorit odpovida ceskym interpretacim AACR2R.
V kapitole 24.13 (Podrizene a souvisejici korporace zapsane v podrizenem vztahu) se u typu 5 uvadi: "Jmeno fakulty ci katery bude zacinat pridavnym jmenem, napr. Filozofocka fakulta apod.; vyjimkou je jmeno fakulty ci katedry, jehoz soucasti je podstatne jmeno ve druhem pade, napr. Fakulta socialnich ved, katedra biologie."
Citovany material je k dispozici v tistene podobe pod nazvem "AACR2R/UNIMARC : schvalene ceske interpretace ke kapitolam 23 a 24 AACR2R" (Praha : Narodni knihovna CR, 2002) nebo v elektronicke podobe pod nazvem "Korporativni zahlavi ve jmennem a vecnem zpracování II." na adrese http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=fond_korpor_marc_2.htm.
Nazev korporace ve forme "Univerzita J.E. Purkyne v Usti nad Labem. Fakulta socialne ekonomicka" je v autoritnim zaznamu uveden v odkazu typu viz.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

31.01.2008 11:47

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu