korespondence J. Vrchlivkého

Text dotazu

Dobrý den,
potřebuji vědět, kde je v současné době umístěna korespondence Jaroslava Vrchlického, nemohu ovšem tuto informaci nikde najít. Můžete mi prosím pomoci zjistit, která organizace má jeho korespondenci na starost, popř. kde přímo je jeho korespondence vystavena/uskladněna?
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď

Dobrý den,

podle našich informací je Vrchlického korespondence a celý Vrchlického fond umístěn již dlouhou dobu v depozitáři na Starých Hradech u Libáně, u Jičína. Měl by tam být depozitář a výstavní prostory Literárního archivu Památníku národního písemnictví, viz http://www.pamatniknarodnihopisemnictvi.cz/cs/literarni-archiv.php. Doporučujeme obrátit se na výše uvedenou instituci, kde Vám poradí, jak postupovat. Menší část je uložena v Domažlicích.

Název archivu   Literární archiv Památníku národního písemnictví

Číslo fondu/sbírky          1928

Název fondu/sbírky       Vrchlický Jaroslav (vl. jm. Emil Frída)

Značka fondu/sbírky

Datace  1865 - 1943

Přístupnost

Původce              VRCHLICKÝ Jaroslav (vl. jm. Emil FRÍDA) 1853 - 1912; profesor dějin moderní literatury na Univerzitě Karlově v Praze, básník, dramatik, překladatel, redaktor.

Skartace

Části uložené jinde         Muzeum Chodska v Domažlicích.

Popis     1. Doklady a) vlastní; b) rodinné. 2. Korespondence a) přijatá (E. Albert, G. Eim, J. Goll, F. Herites, A. Heyduk, A. Jensen, A. Jirásek, M. Kalašová, E. Krásnohorská, K. Kučera, F. Kvapil, J. S. Machar, S. Podlipská, Z. Przesmycki, J. V. Sládek, M. A. Šimáček, F. A. Šubert, E. Teza, L. Vrchlická); b) odeslaná (K. Bezdíčkové, M. Kalašové, A. Kolářovi, J. Vondroušové); c) rodinná; d) cizí (spolku Máj). 3. Rukopisy a) vlastní (poezie, próza, drama, překlady, literární studie, referáty, články, přednášky, pracovní materiály, poznámky); b) cizí (E. Albert, V. Boos-Waldeck, J. Goll). 4. Tisky a výstřižky. 5. Fotografie.

Nezpracováno  Zpracováno        Inventarizováno

Metráž (bm)      0             10,4       10,4

Jazyk

Místo vzniku

Tématické skupiny

URL digitalizovaného fondu http://www.badatelna.cz/fond/3235