Korespondence Boženy Němcové

Text dotazu

Dobrý den, dostala jsem zadanou seminární práci na
téma: Korespondence jako zdroj informací o životě a díle Boženy Němcové. Na vašich stránkách jsem si již našla dotaz na milostnou korespondenci a vyhledala si doporučenou literaturu. Bohužel si nevím rady při hledání literatury o korespondenci, která by měla vliv na dílo Němcové. Tímto vás
prosím o pomoc. Mnohokrát děkuji

Odpověď

Dobrý den, doporučuji následující prameny:

Božena Němcová - Korespondence /

Praha : NLN, Nakladatelství Lidové noviny, 2003-2007 -- 4 sv. : ISBN: 978-80-7106-933-1 (soubor : váz.)

KUNC, Jaroslav : Česká literární bibliografie 1945-1966 :

soupis článků, statí a kritik ... k dílům autorů 19. a prvé poloviny 20. století, s. 444-445 (Božena Němcová - korespondence)

Elektronický zdroj: Databáze Česká literární věda Ústavu pro českou literaturu AV ČR: http://isis.ucl.cas.cz.