kopie novin

Text dotazu

Dobrý den,. Je možné si u vás objednat kopii novin, které byly vydány 20. 9. 1940 ?Jaká je prosím cena kopie a čas vyhotovení? Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

v našem fondu máme z roku 1940 pouze tři tituly novin, protože v době války nemohla některá periodika vycházet. Konkrétně dne 20. 9. 1940 vyšly pouze Nové směry (týdeník řemeslníků a obchodníků), má 6 stran.

Pak máme noviny z 21. 9. 1940, jedná se o Kraj Královéhradecký (10 stran) a Osvětu lidu (6 stran).

Navrhuji, abyste si přišla osobně vybrat do referenčního centra knihovny ve Wonkově ulici - http://www.knihovnahk.cz/pro-verejnost/pujcovny/referencni-centrum. Kopie Vám zhotovíme na místě. Cena je 4,- Kč za jeden list A3 černobíle. Jen Vás musím upozornit, že nevlastníme originální tiskoviny z této doby, pouze jejich elektronické scany, takže kopie nevypadají úplně stejně jako papírové noviny.