Kopie hudebnin

Text dotazu

Dobrý den, chtěl bych se optat, zda by sed daly sehnat - objednat kopie některých hudebnin a jak. Kam bych se měl obrátit?

Odpověď

Dobrý den,

zhotovování kopií vydaných partitur hudebních děl omezuje autorský zákon 121/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů (http://knihovnam.nkp.cz/docs/autZak/Zakon121_2000plne.doc ), paragraf 30a:

§ 30a
Rozmnožování na papír nebo na podobný podklad
(1) Do práva autorského nezasahuje
a) fyzická osoba, která pro svou osobní potřebu,
b) právnická osoba nebo podnikající fyzická osoba, která pro svou vlastní vnitřní potřebu,
c) ten, kdo na objednávku pro osobní potřebu fyzické osoby,
d) ten, kdo na objednávku pro vlastní vnitřní potřebu právnické osoby nebo podnikající fyzické osoby zhotoví tiskovou rozmnoženinu díla na papír nebo podobný podklad fotografickou technikou nebo jiným postupem s podobnými účinky, s výjimkou případu, kdy jde o vydaný notový záznam díla hudebního či hudebně dramatického, a v případech podle písmen c) a d) řádně a včas platí odměnu podle § 25.

Zhotovování kopií partitur je tedy velmi problematické. Doporučovali bychom Vám spíše využít služeb antikvariátů, existují i antikvariáty specializované na tento typ dokumentu:
* http://www.barvic-novotny.cz/index.php?url=hudebni-antikvariat&page=3&podpage=20
* http://www.plzen-info.cz/antikvariat-benes/
* http://www.shioriantikvariat.cz/k121-hudba-noty.php
* http://www.portalpraha.cz/jan-vebr--antikvariat/

V případě, že byste měl zájem o knihy s hudební tematikou, pak je samozřejmě možné pro osobní, vzdělávací a výzkumnou potřebu zhotovit papírové kopie, pro vlastní potřebu si můžete v NK ČR z knih zhotovit i digitální kopie, a to vlastním fotoaparátem bez použití blesku a stativu.

Obor

Hudba

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

18.10.2011 10:38

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu