Kontakt na zahraniční knihovny

Text dotazu

Lze se vás někde zísakt seznam webových stránek univerzitních knihoven mimo ČR? Například knihovny Columbijské univerzity v New Yorku.

Odpověď

Dobrý den,
kompletní seznam univerzitních knihoven naleznete na stránkách UNESCO http://www.unesco.org/cgi-bin/webworld/portal_bib2/cgi/page.cgi?d=1.

Seznam některých zahraničních univerzitních knihoven naleznete na stránkách Ústavu informačních studií a knihovnictví Univerzity Karlovy v Praze na této
adrese: http://www1.cuni.cz/~brt/W4LS/unik.html. Jsou zde uvedeny knihovny, které na internetu zpřístupňují své katalogy.

Seznam webových stránek knihoven USA (přehledně rozdělen dle teritorií) neleznete na stránkách virtuální ekonomické knihovny Econlib (http://sunsite.berkeley.edu/Libweb/Academic_main.html).

Neúplný seznam knihoven Velké Británie a Severního Irska (všetně knihoven vyšších odborných škol) naleznete na stránkách projektu SCONUL - Society of College, National and University Libraries (jsou zde zahrnuty pouze knihovny, které jsou členy tohoto projektu) http://www.sconul.ac.uk.

Na stránkách projektu BIBSYS zjistíte webové adresy norských univerzitních knihoven (http://produksjon-a.bibsys.no/bibserv/biblet/bibliotek).

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

14.02.2008 09:31

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu