Konstruktivní geometrie

Text dotazu

Středem rotačního válce s podstavou o poloměru r a výškou v byl vyvr-
tán válcový otvor. Objem takto vzniklého „dutého válce” je poloviční než
objem válce původního. Vyjádřete tloušťku stěny dutého válce pomocí r.

Odpověď

Je nám líto, ale účelem této schránky není počítat "domácí úkoly" uživatelů. Zodpovídáme nejrůznější dotazy - od otvíracích hodin knihoven, jejich adres, zpřístupněných fondů, hledáme články, časopisy, knihy, staré výrobky a výrobce, mapujeme informační zdroje k různým tématům... nebo radíme, kam se má uživatel se svým dotazem dále obrátit, pokud se nám nepodaří odpověď nalézt.

Abychom tedy splnili svou povinnost, odkazujeme Vás v obou případech na Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, Matematický ústav, kde by Vám mohli spíš poradit, případně Vás odkáží na správné oddělení či katedru:
http://www.mff.cuni.cz/fakulta/struktura/muuk.htm

První dotaz (rotační válec) patrně spadá pod Geometrické oddělení, druhý (čtyřmístná čísla) pravděpodobně pod Katedru algebry. Ale přesnější informace Vám zajisté rádi poskytnou v Matematickém ústavu.

Obor

Matematika

Okres

--

Knihovna

Datum zadání dotazu

10.03.2008 15:19

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu