Komunikační a sociální bariéry nezaměstnaných lidí

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych poradit s literaturou k bakalářské práci na téma Komunikační a sociální bariéry nezaměstnaných lidí. Předem mockrát děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
domníváme se, že vyhledat vhodnou literaturu ke školní úloze,  je součástí Vaší práce. Vy sama nejlépe poznáte, která literatura se Vám hodí, z které můžete čerpat informace( záznamy jsou většinou opatřeny předmětovými hesly). Národní knihovna ČR zpřístupňuje volně na svých webových stránkách ( www.nkp.cz)  katalogy a databaze (elektronický katalog, baze NKC), kde můžete vyhledávat podle klíčových slov (předmětových hesel). Na ukázku Vám posíláme několik bibliografických záznamů knih, které jsme vybrali z elektronické katalogu NK ČR:

     Nazev                Sociologicke problemy spolecnosti / Ales Sekot
     Vydani               1. vyd.
     Nakl. udaje          Brno : Rasinova vysoka skola, 2008
     Popis (rozsah)       85 s. ; 21 cm
     Cislo nar.bibl.      cnb001832361
     ISBN                 978-80-87001-11-0 (broz.)
     Poznamka             Terminologicky slovnik
     Poznamka             Obsahuje bibliografii
     Predmet. heslo       sociologie
     Predmet. heslo       socialni procesy
     Predmet. heslo       socialni procesy -- Cesko
     Predmet. heslo       masova komunikace
     Predmet. heslo       masmedia
     Predmet. heslo       nezamestnanost
     Forma, zanr          ucebnice vysokych skol
     Skupina Konspektu    316 - Sociologie
     Skupina Konspektu    37.016 - Ucebni osnovy. Vyucovaci predmety. Ucebnice
     Predm. hesla-angl.   sociology
     Predm. hesla-angl.   social processes
     Predm. hesla-angl.   social processes -- Czechia
     Predm. hesla-angl.   mass communication
     Predm. hesla-angl.   mass media
     Predm. hesla-angl.   unemployment

     Nazev                Sociologicke texty : nezamestnanost, bezdomovstvi, masova komunikace, multikulturni a obcanska spolecnost / Ales Sekot
     Nakl. udaje          Brno : Institut mezioborovych studii, 2004
     Popis (rozsah)       79 s. ; 30 cm
     Cislo nar.bibl.      cnb001854287
     ISBN                 (Broz.)
     Poznamka             Obsahuje bibliografii
     Predmet. heslo       nezamestnanost
     Predmet. heslo       bezdomovectvi
     Predmet. heslo       masova komunikace
     Predmet. heslo       multikulturalismus
     Predmet. heslo       obcanska spolecnost
     Forma, zanr          ucebni texty
     Skupina Konspektu    364 - Socialni problemy vyzadujici podporu a pomoc. Socialni zabezpeceni
     Skupina Konspektu    37.016 - Ucebni osnovy. Vyucovaci predmety. Ucebnice
     Predm. hesla-angl.   unemployment
     Predm. hesla-angl.   homelessness
     Predm. hesla-angl.   mass communication
     Predm. hesla-angl.   multiculturalism
     Predm. hesla-angl.   civil society

     Nazev                Odstranovanie barier : strategie[sic] pomoci dlhodobo nezamestnanym / autori Marcia E. Greenberg a Stephen B. Heintz
     Nakl. udaje          Praha : IEWS - European Studies Center, [2001?]
     Popis (rozsah)       51 s. ; 30 cm
     Cislo nar.bibl.      cnb001007429
     ISBN                 80-238-7561-2 (v knize neuvedeno : broz.)
     Dalsi puvodce        Heintz, Stephen B.
     Dalsi korporace      Institute for EastWest Studies
     Poznamka             Prelozeno z anglictiny?
     Poznamka             Nad nazvem: Institute for EastWest Studies
     Predmet. heslo       politika zamestnanosti -- Evropa stredni a vychodni
     Predmet. heslo       nezamestnanost -- Evropa stredni a vychodni
     Forma, zanr          studie
     Skupina Konspektu    331 - Prace
     MDT                  331.56
     MDT                  331.5.024.5
     MDT                  (048.8)
     Predm. hesla-angl.   Manpower policy -- Europe, Eastern
     Predm. hesla-angl.   Unemployment -- Europe, Central
     Predm. hesla-angl.   Unemployment -- Europe, Eastern
     Predm. hesla-angl.   Manpower policy -- Europe, Central

Využít můžete také  článkovou bibliografii (www.nkp.cz, katalogy a databaze, baze ANL), viz např.:

     Nazev                Bariery a aktivita. Kroky proti nezamestnanosti / Eduard Zitnansky
     Zdroj. dokument      Hospodarske noviny Roc. 35, (19910617), s. 1 a 3 35:
     Klicova slova        nezamestnanost * CR * protiopatreni * podnikani drobne * podpora

     Nazev                Bariery nezamestnanosti / Alena Kazdova
     Popis (rozsah)       1 obr., 1 graf
     Zdroj. dokument      Ekonom, ISSN 1210-0714 Roc. 39, c. 18 (199505), s. 39-40 39:18
     Klicova slova        trh prace * nezamestnanost * aktivni politika zamestnanosti * Ceska republika * r. 1995