Komparativní analýza ve veřejných financích

Text dotazu

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda existují publikace, články, příp. jiné zdroje věnující se komparativní analýze v oblasti veřejných financí, státního rozpočtu. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

komparativních analýz na různá témata existuje velmi mnoho, bohužel k vašemu tématu je to horší. V přiloženém seznamu nabízím knihy, které se zabývají veřejnými financemi a rozpočty a závěrečné práce. V nich můžete čerpat i z četných zdrojů. Závěrečné práce jsou dostupné z katalogu knihovny, který najdete zde https://katalog.vse.cz/. Pro přístup ke katalogu ani k plným textům prací není třeba žádné přihlášení. V katalogu knihovny najdete samozřejmě i případné další zdroje. Další materiály, a to zejména aktuální informace, lze dohledat na webových stránkách Českého statistického úřadu https://www.czso.cz/ a Ministerstva financí https://www.mfcr.cz/.

Geissler, René, ed., Hammerschmid, Gerhard, ed. a Raffer, Christian, ed. Local public finance: an international comparative regulatory perspective. Cham: Springer, [2021], ©2021. ix, 355 stran.ISBN 978-3-030-67465-6.

Peková, Jitka, Jetmar, Marek a Toth, Petr. Veřejný sektor, teorie a praxe v ČR. Vydání první. Praha: Wolters Kluwer, 2019. 783 stran.ISBN 978-80-7598-209-4.

Cihelková, Eva. Komparativní ekonomika: historické, kategoriální a teoretické fundamenty, komparativní metodologie, případová studie. Vydání první. Praha: Wolters Kluwer, 2022. xxxvi, 343 stran.ISBN 978-80-7676-290-9.

Závěrečné práce:

Nouza, Jiří. Fiskální politika - teorie versus praxe na příkladu státního rozpočtu ČR mezi lety 2002-2018. Praha, 2019. Vedoucí práce Jiří Rotschedl.

Strejčková, Klára. Vliv hospodaření veřejných rozpočtů ČR v letech 2003 – 2018 na udržitelnost veřejných financí. Praha, 2019. Vedoucí práce Eva Zamrazilová.

Šalda, Michal. Analýza státního rozpočtu České republiky s důrazem na výdajovou stranu v letech 2020 a 2021. Praha, 2022. Vedoucí práce Petr Pavelek.

Kapounová, Karolína. ANALÝZA VÝVOJE STÁTNÍHO ROZPOČTU ČESKÉ REPUBLIKY V LETECH 1993–2020. Praha, 2022. Vedoucí práce Karel Zeman.

Křeček, Štěpán. Komparace vývoje veřejných rozpočtů v jednotlivých politických cyklech od vzniku České republiky do roku 2015. Praha, 2016. Vedoucí práce Miroslav Ševčík.

Dochvát, Martin. Analýza vývoje příjmů a výdajů státního rozpočtu v ČR v letech 1993-2015 s vlivem na strukturu státního rozpočtu a ekonomický vývoj. Praha, 2017. Vedoucí práce Jitka Peková.