Komerční služby knihoven

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych se zorientovat v problematice komerčních služeb knihoven, proto bych se ráda zeptala: Jaké služby pro podnikatele dnes obecně knihovny nabízejí? Můžete mě nasměrovat na konkrétní internetové zdroje k problematice komerčních služeb knihoven?

Odpověď

Odpovídáme na Váš dotaz zaslaný prostřednictvím služby Ptejte se knihovny.

Pro Váš dotaz doporučuji využít bází:
KKL - Databáze knihovnické literatury na http://aleph.nkp.cz - báze KKL
Na ukázku vyhledaný záznam článku:
1. Infoservis pro malé a střední podnikatele / Svatava Sukopová
In: Čtenář. -- ISSN 0011-2321. -- Roč. 58, č. 1(2006), s. 30

Nebo bázi ANL - Články v českých novinách, časopisech a sbornících
Na ukázku vyhledané záznamy článků:
2. Andrlová, Anna; Dvořáková, Michala; Hrušková, Blanka; Mynarz, Jindřich; Šlapáková, Ivana. Role knihovny v ekonomickém prostředí informační společnosti. Ikaros [online]. 2009, roč. 13, č. 2 [cit. 11.04.2011]. Dostupný na World Wide Web: <http://www.ikaros.cz/node/5258>. URN-NBN:cz-ik5258. ISSN 1212-5075.
3. Informační služby knihoven v prostředí informačního trhu / Dana Kalinová
In: Národní knihovna. -- ISSN 0862-7487. -- Roč. 6, č. 2 (1995), s. 57-59
4. Zákoník je také kniha : komerční využití služeb knihoven / Kateřina Slušná
In: Čtenář. -- ISSN 0011-2321. -- Roč. 62, č. 1 (2010), s. 21-22

Služba Ptejte se knihovny není určena pro zpracovávání rešerší, tuto službu nabízí speciální studovna Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje a jedná se o placenou službu, viz http://www.svkpl.cz/cs/sluzby/bibliograficke-sluzby/resersni-sluzby-ve-specialni-studovne/. V případě zájmu se obraťte na toto pracoviště nejlépe osobně.