Komentář k vládní osnově trestního zákona z roku 1909.

Text dotazu

Dobrý den, rád bych našel jednu monografii, respektive by se mělo jednat o jakýsi komentář k vládní osnově trestního zákona z roku 1909.

Tento komentář je zmiňován např. na s. 261 a násl. ve Sborníku věd právních a státních č. 3, ročník 11, rok vydání 1910-1911.
Dále též s. 338 časopisu Právník, 1911, roč. 50 a i v jiných číslech a ročnících, vždy je uváděn s názvem "Vysvětlivky", děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

může se jednat o dokument "Erläuternde Bemerkungen zum Vorentwurf eines österreichischen Strafgesetzbuches vom September 1909 und zum Vorwntwurfe des Einführungsgesetzes", tedy "Vysvětlivky k předběžnému návrhu rakouského trestního zákoníku ze září 1909 a k předběžnému návrhu uváděcího zákona". Dokument je přístupný ke stažení z Digitální knihovny Právnické fakulty MU.

Použité zdroje

DigiLaw MUNI: https://digi.law.muni.cz/handle/digilaw/20424