kolikrát ročně plodí borůvky

Text dotazu

Známá tvrdí, že borůvky plodí dvakrát ročně. Nikde se mi nepodařilo najít informaci, kolikrát ročně borůvky plodí a zda některé druhy plodí dvakrát.

Odpověď

Dobrý den,

Brusnice borůvka (Vaccinium corymbosum) je známá pod názvem borůvka chocholičnatá, zahradní, kanadská, vysoká nebo také borůvka americká. V našich zemích se nejvíce sbírají plody borůvek z přirozených porostů. Mnohdy se také nejúrodnější plochy nacházejí v přírodních rezervacích nebo v místech, kde je sběr zakázán. Borůvky neplodí dvakrát ročně, ale dozrávají postupně (od června do září), proto se mnohdy může zdát, že plodí několikrát. V nížinách, kde vládne teplejší počasí, začínají rané odrůdy dozrávat už po 20. červnu, v horských oblastech zpravidla později.

Použité zdroje

DUŠKOVÁ, Ludmila a KOPŘIVA, Jan. Pěstujeme maliny, ostružiny a borůvky. 1. vyd. Praha: Grada, 2003. 83 s., [6] s. obr. příl. Česká zahrada; 43. ISBN 80-247-0532-X.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Brusnice_bor%C5%AFvka

Obor

Biologické vědy

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

25.07.2016 13:34

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu