Kolik knihoven je teď zapojeno do projektu Ptejte se knihovny?

Text dotazu

Dobrý den, zajímá mě kolik knihoven je teď zapojeno do projektu Ptejte se knihovny?
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,
knihovny se mohou do služby Ptejte se knihovny zapojit buď pasivní nebo aktivní formou. Informace o možnostech zapojení a rozdíly mezi nimi naleznete na adrese http://www.ptejteseknihovny.cz/pro-knihovny/chcete-se-zapojit, konkrétně pasivní zapojení (http://www.ptejteseknihovny.cz/pro-knihovny/pasivni-zapojeni) a aktivní zapojení (http://www.ptejteseknihovny.cz/pro-knihovny/aktivni-zapojeni).
Počet knihoven, které se zapojí pasivně, neevidujeme. Knihovny při pasivním zapojení nemají vůči službě Ptejte se knihovny žádné závazky, není je tedy potřeba sledovat.
Aktivní formou je v současné době zapojeno celkem 88 českých knihoven. Během posledních dnů se přihlásily nové knihovny, se kterými však stále upřesňujeme formální náležitosti, tyto knihovny tedy ještě nejsou zapojeny, ale každým dnem se to může změnit. Zároveň některé knihovny jsou tzv. stáhnuté, což znamená, že např. z důvodu nižšího personálního stavu nebo zavření knihovny jsou pro uživatele dočasně neviditelné - stáhnout se můžou knihovny samy, na to nemá NK ČR jako administrátor služby žádný vliv.
Na adrese http://www.ptejteseknihovny.cz/knihovny naleznete seznam aktivně zapojených knihoven, které jsou zároveň zveřejněné. Tzn. pokud je číslo menší než 88, některá knihovna je nyní stáhnutá, avšak stále zapojena do služby PSK.
Závěrem ještě jednou upozorňujeme, že s ohledem na současný zvýšený zájem knihoven o zapojení do služby Ptejte se knihovny, se počet zapojených knihoven může každým dnem měnit, např. dnes jsme vytvořili konto pro 2 nové knihovny (započítány do celkového poštu 88 knihoven).

 

Použité zdroje

http://www.ptejteseknihovny.cz/

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

09.03.2015 09:39

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu