Kolik je knihovnen v ČR, které byly udělané ze zbrojnic?

Text dotazu

Dobrý den,

chci se zeptat, kolik existuje v ČR knihoven (a které to jsou), které byly zřízeny v budovách bývalých zbrojnic a dalších vojenských objektů. Znám pouze Knihovnu UPOL a městskou knihovnu v Prostějově. Existují zdroje, které se tohoto tématu týkají?

Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

na tuto otázku není jednoduché odpovědět. Bohužel neexistuje brožura, která by se výčtem všech knihoven v souvislosti s historií místa zabývala. Knihovny lze tedy dohledávat pouze zadáváním hesel na internetu. Našli jsme následující odkaz, který nám byl vodítkem: http://www.jicinsko.cz/k1k/koleje/jezuitske-koleje-v-cechach-2001.htm a další odkazy, které však všechny rozvádět nebudeme (např. http://oldknihovna.nkp.cz/knihovna62/redinova.htm , http://www.vhu.cz/knihovna/historie-knihovny/ ). Neúplný seznam knihoven, které se nacházely v bývalých vojenských objektech:

* Knihovna Vojenského historického ústavu

* Krajská knihovna Karlovy Vary

* Místní knihovna Strašice (338 45 Strašice)

* Obecní knihovna v Klimentově (Velká Hleďsebe)

* SKKS Chomutov

 

Zkuste se prosím obrátit na Ministerstvo obrany na uvedený kontakt: http://www.army.cz/scripts/detail.php?id=3237 . Předpokládáme, že by měl existovat seznam objektů, které armáda opustila a převedla na město nebo obec. Pokud budete mít tento seznam, můžete dál sama pátrat, co se s daným objektem v průběhu času stalo.

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

07.07.2016 13:35

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu