Kočka sama doma

Text dotazu

dobrý den, chci se zeptat vydrží kočka doma týden jedeme na týden pryč, předem děkuji

Odpověď

Dobrý den,

povahy koček a s nimi spojené možnosti pro řešení situace odjezdu na dovolenou jsou rozdílné. Některé kočky jsou fixované na místo, jiné spíše na lidi. Některé jsou zvyklé pobývat doma nějaký čas o samotě, jiné tráví s lidmi celý den. Vždy je tedy třeba vycházet z povahy konkrétní kočky, jejích zvyklostí a potřeb.

Většina koček bývá spíše vázaná na místo. Pokud je to tedy trochu možné, je dobré ponechat kočku v místě, na které je zvyklá. Celý týden by ovšem neměla být doma sama. Je třeba, abyste nalezla nějakého přítele, kamarádku, souseda, který za ní během Vaší dovolené alespoň několikrát zajde, vymění  vodu, přisype granule, vyklidí a nejlépe také trochu pohraje. Zcela ideální je, když se jedná o člověka, na kterého je Vaše kočka již zvyklá.

Pokud není Vaše kočka fixována na místo a  změna místa pobytu ji nestresuje, můžete požádat známého či příbuzného, aby si ji po dobu Vaší dovolené vzal k sobě domů. Pokud není ve Vašem okolí nikdo, kdo by si ji k sobě vzal, můžete na danou dobu svěřit kočku taktéž  některému kočičímu hotelu. V tomto případě je ovšem dobré si zařízení předem prohlédnout, ať víte, komu kočku svěřujete.

Pokud Vaše kočka snáší změnu místa i prostředí dobře, můžete  ji vzít též  s sebou na dovolenou. V tomto případě je ovšem třeba zjistit, zda není třeba zvíře před cestou oočkovat. Taktéž je třeba se zamyslet na tím, zda je cílové dovolenkové prostředí pro kočku vhodné a zda  zde budete mít čas se jí věnovat.

Odkazy na stránky, které uvedenou problematiku řeší:

* http://hobby.idnes.cz/co-s-kockou-o-dovolene-0um-/hobby-mazlicci.aspx?c=A120628_141540_hobby-mazlicci_bma

* http://www.sweetnozzles.unas.cz/rady/rady_kocka_16.html

* http://www.kocky-online.cz/clanky/jak-obstarat-kocky-behem-dovolene

Pobyt s kočkou v zahraničí:

* http://www.novinky.cz/cestovani/144010-co-byste-meli-vedet-nez-vyrazite-na-dovolenou-se-svymi-domacimi-milacky.html