Knihy výzkumnej metóde "případová studia"

Text dotazu

Dobrý deň,

mohli by ste mi prosím doporučiť knihy, ktoré hovoria o prípadovej štúdii ako o výzkumnej metóde? Zaujíma ma, ako sa prípadovka vytvára, čo má byť jej obsahom a podobne.

Ďakujem

Odpověď

Dobrý den,

můžeme Vám doporučit obecné knihy, avšak mnoho další literatury by bylo možné dohledat, kdybychom  znali obor, v jakém má být případová studie prováděna. Hodně se vyskytuje literatura s případovými studiemi v ekonomice nebo didaktice.

HENDL, Jan. Úvod do kvalitativního výzkumu. Praha: Karolinum, 1999. 277 s. ISBN 80-246-0030-7.

HENDL, Jan. Kvalitativní výzkum: základní teorie, metody a aplikace. Čtvrté, přepracované a rozšířené vydání. Praha: Portál, 2016. 437 stran. ISBN 978-80-262-0982-9.

YIN, Robert K. Case study research: design and methods. 3rd ed. Thousand Oaks: Sage, 2003. xvi, 181 s. Applied social research methods series; v. 5. ISBN 0-7619-2552-X.

STAKE, Robert E. The art of case study research. Thousand Oaks: SAGE Publications, 1995. 175 s. ISBN ISBN 0-8039-5767-X.

MILLS, Albert J., ed., DUREPOS, Gabrielle, ed. a WIEBE, Elden, ed. Encyclopedia of case study research. Volume 1. [S.l.]: SAGE, C2010. xxxiv, 517 s. ISBN 978-1-4129-5670-3.

Výše zmíněné knihy jsou k dispozici v Národní knihovně, popřípadě v jiných knihovnách v České republice, odkud je možné knihy získat například přes meziknihovní službu.

Mnoho literatury najdete také na konci následujícího článku: http://pages.pedf.cuni.cz/pedagogika/?attachment_id=11271&edmc=11271.

Zdroje:

https://aleph.nkp.cz/F/EPE9FV5VB715CQ6BXG4AY3MS9FS3SYC2E9N896EENQ41K6YI39-08549?func=file&file_name=base-list

https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99%C3%ADpadov%C3%A1_studie