Knihy s přílohou ve formě CD/DVD

Text dotazu

Dobrý den,
prosím o radu, zda se kniha, obsahující jako svou součást CD nebo DVD (např. s cvičebními texty), považuje za knihu včetně CD a DVD nebo zda je režim knihy a CD/DVD oddělený. Důvodem dotazu je skutečnost, že do podnikatelské činnosti "velkoobchod a maloobchod" nespadá mj. nákup a prodej zvukových a zvukově-obrazových záznamů - knih ano, CD/DVD nikoliv. Děkuji Vám mnohokrát za pomoc.

Odpověď

Praxe v knihovnách ohledně katalogizace / půjčování tištěných knih s CD/DVD přílohou je následující:

Katalogizace - je pořízen běžný katalogizační záznam tištěné knihy, jehož součástí je i informace o tzv. příloze (CD, DVD) – např.:

Baracetti, Maria Teresa

Italština za 24 dnů : intenzivní kurz pro samouky / Maria Teresa Baracetti ; [překlad Jitka Brožová] --    Brno : Edika, 2014

v, 233 s. + 1 CD

Výpůjční služby - uživatel si půjčuje knihu včetně dané přílohy jako jeden celek, tj. není možné si např. vypůjčit pouze doprovodné CD bez knihy, ke které dané CD patří.

V knihovnách se tedy tištěná kniha s CD přílohou apod. považuje za jeden celek – v prvé řadě za knihu.

Jako prodejce těžko můžete ovlivnit skutečnost, že vydavatel produkuje tištěné knižní tituly včetně různých příloh. V případě pochybností bychom Vám doporučili vznést Váš dotaz také např. zde:

Česká podnikatelská konfederace - poradenské služby zdarma (http://www.cpk-cz.eu/poradna.html)

„INTERNETOVÁ PRÁVNÍ PORADNA

Zdarma provozujeme internetovou právní poradnu on-line v těch nejzákladnějších právních věcech. Své dotazy je možné zaslat prostřednictvím elektronické pošty do naši právní kanceláře na e-mail pk@cpk-cz.eu.

Základní dotazy řešíme absolutně zdarma, ty komplikovanější a časově náročnější jsou již zpoplatněny, ovšem i tak jsou ceny spíše symbolické.“

Ministerstvo průmyslu a obchodu

http://www.mpo.cz/cz/kontakt.html