Knihy s přílohou ve formě CD/DVD

Text dotazu

Dobrý den,
prosím o radu, zda se kniha, obsahující jako svou součást CD nebo DVD (např. s cvičebními texty), považuje za knihu včetně CD a DVD nebo zda je režim knihy a CD/DVD oddělený. Důvodem dotazu je skutečnost, že do podnikatelské činnosti "velkoobchod a maloobchod" nespadá mj. nákup a prodej zvukových a zvukově-obrazových záznamů - knih ano, CD/DVD nikoliv. Děkuji Vám mnohokrát za pomoc.

Odpověď

Praxe v knihovnách ohledně katalogizace / půjčování tištěných knih s CD/DVD přílohou je následující:

Katalogizace - je pořízen běžný katalogizační záznam tištěné knihy, jehož součástí je i informace o tzv. příloze (CD, DVD) – např.: 

Baracetti, Maria Teresa

Italština za 24 dnů : intenzivní kurz pro samouky / Maria Teresa Baracetti ; [překlad Jitka Brožová] --    Brno : Edika, 2014

v, 233 s. + 1 CD

 

Výpůjční služby - uživatel si půjčuje knihu včetně dané přílohy jako jeden celek, tj. není možné si např. vypůjčit pouze doprovodné CD bez knihy, ke které dané CD patří.

 

V knihovnách se tedy tištěná kniha s CD přílohou apod. považuje za jeden celek – v prvé řadě za knihu.

 

Jako prodejce těžko můžete ovlivnit skutečnost, že vydavatel produkuje tištěné knižní tituly včetně různých příloh. V případě pochybností bychom Vám doporučili vznést Váš dotaz také např. zde:

Česká podnikatelská konfederace - poradenské služby zdarma (http://www.cpk-cz.eu/poradna.html)

„INTERNETOVÁ PRÁVNÍ PORADNA

Zdarma provozujeme internetovou právní poradnu on-line v těch nejzákladnějších právních věcech. Své dotazy je možné zaslat prostřednictvím elektronické pošty do naši právní kanceláře na e-mail pk@cpk-cz.eu.

Základní dotazy řešíme absolutně zdarma, ty komplikovanější a časově náročnější jsou již zpoplatněny, ovšem i tak jsou ceny spíše symbolické.“

Ministerstvo průmyslu a obchodu

http://www.mpo.cz/cz/kontakt.html

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Centrum informačních a knihovnických služeb Vysoké školy ekonomické v Praze

Datum zadání dotazu

12.05.2014 12:34

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu