Knihy o známých osobnostech

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych poradit, zda existují nějaké knihy o těchto osobnostech: Adina Mandlová, Hana Podolská, Alice Masaryková a Albína Palkosová. Našla jsem pouze články v časopisech. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

nepíšete, kde a jakým způsobem jste články vyhledávala. Pokud jde o Národní knihovnu, knihy o uvedených osobnostech můžete vyhledat v bázi NKC http://www.nkp.cz, záložka Katalogy a databáze zadáním jména do vyhledávacího formuláře.
Tímto způsobem jsme nalezli o A. Mandlové 17 záznamů, o A.Masarykové 22 záznamů, u Albíny Palkosové (patrně se jedná o Albínu Palkoskovou-Wiesenbergerovou)  jsme nalezli 6  záznamů.
Stejným způsobem můžete vyhledávat v bázi ANL-články, http://aleph.nkp.cz/F/.

O H.Podolské jsme v našich bázích nenalezli žádný záznam, doporučujeme Vám proto obrátit se ještě na knihovnu Uměleckoprůmyslového muzea, http://www.knihovna.upm.cz/. V loňském roce zde proběhla retrospektivní výstava jejích(a dalších autorů) šatů a návrhů.

Doporučené internetové odkazy:
http://www.cs-magazin.com/index.php?a=a2007051030
http://www.novinky.cz/zena/styl/203021-kdo-chtel-byt-za-prvni-republiky-in-sil-u-podolske.html

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

19.12.2012 11:49

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu