knihy o výrobě mýdla

Text dotazu

Ráda bych věděla, zdali vyšla nějaká kniha o výrobě
mýdla. Můžete mi prosím uvést, jak knihy po roce 1945, tak i knihy starší?
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
knihy k Vašemu tématu naleznete v katalozích, které jsou dostupné na adrese http://aleph.nkp.cz/F. Zde Vám doporučujeme využít především tyto informační
zdroje:
* online katalog ČR - NKC
* Souborný katalog ČR - SKC - u knih jsou vždy uvedeny knihovny, které daný dokument vlastní. Pokud jej má knihovna, u které nejste registrovanou uživatelkou, o její zprostředkování můžete zažádat pomocí meziknihvoní výpůjční služby (více informací o službě na adrese http://www.knihovny.cz/co-knihovna-nabizi/sluzby/175-meziknihovni-sluzby , či požádejte o informace vaši knihovnu).
* Česká národní bibliografie - ČNB

Příkladem Vám uvádíme některé knihy nalezené v Souborném katalogu ČR za použití klíčových slov: výrob*, mýdl*. Znak * slouží pro pravostranné rozšíření slova, tj. při zadání výrob* bude vyhledáno "výroba, výroby, výrobní, výrobek, atd.

* KUNDRÁT, František. Mydlářství a svíčkářství. Obálk. vyd. Praha: Kober, [mezi 1901 a 1925]. 1 l., 87 s.

* Stručný nástin výroby mýdla firmy Jan Vilímek, továrny na mýdla v Lipníku n. B. Lipník n. B.: Jan Vilímek, [1914?]. 16 s.

* ADÁMEK, Jakub et al. Výroba a zpracování tuků a vosků. Praha:
Československá společnost chemická, 1933. XX - 636 s. Chemická technologie; Sv. IV. Seš. 4. Celého díla seš. 17.
Klíčová slova: mýdlo * tuky * oleje * korek * vosky

* SVOBODA, Jaroslav. Výroba mýdla i svíček po domácku: návod ku používání různých v domácnostech a hospodářství dosud neoceněných odpadků k vaření mýdla i jiných produktů: spolu pokyny k výrobě svíček lojových, voskových a
parafinových: s četnými vyobrazeními. V Praze: A. Neubert, [1916]. 64 s.

* CAVITCH, Susan Miller. Kniha přírodních mýdel: výroba mýdel na bylinném a rostlinném základě. Praha: Pragma, c2002. 181 s. ISBN 80-7205-844-4.
Klíčová slova: přírodní mýdla * mýdla

* ŠABATKA, Jaroslav. Vyrábíme mýdla: glycerinová, přírodní. 1. vyd. Praha:
Grada, 2008. 48 s. Šikovné ruce. ISBN 978-80-247-2620-5.
Klíčová slova: mýdla * výtvarné práce

* WILTNER, Friedrich. Die Fabrikation der Toiletteseifen und der Seifenspezialitäten. 3. neu bearb. Aufl. Wien: Hartleben´s Verlag, 1920. 440 s.
Klíčová slova: výroba * mýdlo

* WOOLLAT, Edgar. The manufacture of soaps, other detergents and glycerine.
1. vyd. Chichester: E. Horwood, 1985. 473 s. Ellis Horwood series in applied science and industrial technology. ISBN 0-85312-567-8 Klíčová slova: mýdlo * čisticí přípravky * glycerin * výroba

* KARLBERGER, Jan. Technologie tuků a kosmetiky 2 pro OU a UŠ: učební text pro učeb. obor provozní chemik s odb. zaměřením pro tukový průmysl a kosmetiku. 1. vyd. Praha: SNTL, 1979. 305 s. Řada potravinářské literatury.
Klíčová slova: Tuky - výroba - technologie - učebnice - školy učňovské * Kosmetika - technologie - učebnice - školy učňovské

* MARTIN, Geoffrey a COOKE, Edward I. The modern soap and detergent
industry: a complete practical treatise in two volumes: on the manufacture of laundry, toilet, pharmaceutical, textile, abrasive, scouring, and powdered soaps; also detergent compositions and soap substitutes of all kinds. Vol. 2, <<The >>manufacture of special soaps and detergent compositions. 3rd rev. and enl. ed. London: Technical Press, 1951. 1 sv.
(různé stránkování).
Klíčová slova: Mýdlo - výroba

Zajímavé informace byste mohla najít také v časopise:
* Časopis mydlář a voňavkář. Praha: Ústřední orgán výrobců mýdla, sody, svíček, vosk. zboží, voňavek a kosmetických přípravků v Čechách a na Moravě, 1940-1944.
Předmět. heslo: odborné časopisy * Kosmetika * Mýdlo * Parfémy * Přípravky kosmetické
Pozn.: dříve jako: Československý mydlář a voňavkář: průmysl vonných látek:
voňavkářství a kosmetika: tržní zprávy obchodu oleji a tuky: přehled stroj.
techniky: nové ochranné známky: chem. technický průmysl: ústřední orgán Společenstva mydlářů, voňavkářů a majitelů kosmetických laboratoří v Praze a Jednoty výrobců mýdla, sody, svíček, vosk. zboží, voňavek a kosmetických prípravků v republice českosl. se sídlem v Praze. Praha: Karel Kočí, 1923-1939.