Knihy o Michelangelu Buonarrotim

Text dotazu

Potřebovala bych knihu o Michelangelovi Buonarottim (hlavně o jeho sochařských dílech Pietě a Davidovi), kde by byla tato díla rozebrána. Mým úkolem je reagovat na "rozbor" těchto soch svými názory.

Odpověď

O Michelangelu Buonarrotim máme větší mnozství knih, jejichž záznamy si můžete prohlédnout v našem elektronickém katalogu na adrese aleph.vkol.cz

Z českych knih, které máme bych namátkou uvedl:

Volavka, V.: Michelangelo. Praha : Stat. nakl. kras. liter. 1965.

Blažíček, O. J.: Michelangelo. Praha : Odeon, 1975.

Mrázová, M. Michelangelo. Praha : Horizont, 1975.

Arnau Gubern, E. Michelangelo. Praha : Sun, 2007.

Grömling, A. Michelangelo Buonarroti : život a dílo. Praha : Slovart, 2006.