Knihy o Havířovu

Text dotazu

Chtěla bych se informovat, zda nevyšla kniha o Havířovu (i s dobovými fotografiemi) nebo jestli nevyjde něco v budoucnu.

Odpověď

Dobrý den,

podle mnou dostupných informací nová obsáhlejší kniha o Havířovu v loňském ani letošním roce nevyšla (naposled v roce 2005) a pokud se něco připravuje, jedná se spíš o útlejší brožurky informačního a propagačního charakteru. Přesněji by na Váš dotaz v tomto ohledu mohlo odpovědět Tiskové oddělení Magistrátu města Havířova (kontakty na adrese: http://www.havirov-city.cz/kontakty/all.html).

Po roce 1989 vyšly níže uvedené publikace o Havířovu. Všechny jsou k nahlédnutí v prostorách oddělení studovny a čítárny Městské knihovny Havířov. Informace o těchto a dalších publikacích i možnosti jejich zapůjčení naleznete v našem katalogu na adrese: http://katalog.knih-havirov.cz/katalog.

 Havířov : průvodce. Havířov : Statutární město Havířov, 2008. 39 s.

Havířov 1955-2005 / Radim Prokop a kolektiv ; [fotografie Aleš Milerský, Josef Talaš]. 1. vyd. Havířov : Statutární město Havířov, 2005. 176 s. ISBN 80-239-4423-1.

Havířov / [uspořádali: Věra Tomolová a Rudolf Žáček ; kresby: Jiřina Králová, Hana Pravdová a Petr Tesař]. Havířov : Městský úřad, 1995. 189 s.

Havířov : turistický průvodce městem. Havířov : Magistrát města Havířova, 2003. 15 s.

Havířov / [text Martin Vaněk a kolektiv ; fotografie Aleš Milerský, Josef Talaš, František Sikora]. Havířov : Městská knihovna, 2003. 39 s.

Pokud se Vám jedná o historické fotografie, na oficiálních stránkách města naleznete dobové pohlednice ze sbírky Kamila Křenka (v menu O městě, položka Fotoalbum, kategorie Havířov, podkategorie Dobové pohlednice).

Naskenovaný film s dobovými fotografiemi F. Sikory najdete pod odkazem http://panorama.havirov-city.cz/ (fotografie nejsou uspořádány).

Výběr historických fotografií, včetně výše uvedených pohlednic, naskenovaných článků a dalších informací o městě a okolí, najdete na stránkách Kamila Křenka Historie města Havířova a obcí před jeho vznikem na adrese: http://havirov-historie.cz.