knihy - hodnotové orientace

Text dotazu

Dobrý den, sháním základní literaturu k tématu hodnotových orientací. Potřebuji vědět, jaké knihy s touto tématikou, vydané v české verzi od roku 1990, jsou k dispozici ve Vaší knihovně. Děkuji za odpověď.

Odpověď

V elektronickém katalogu NK ČR - báze NKC (http://sigma.nkp.cz/F) jsme nalezli pouze čtyři publikace na téma hodnotové orientace v češtině, které byly vydány po roce 1990 (+ 1 v roce 1990). Jedná se o tyto dokumenty:

K utváření hodnotové orientace budoucích učitelů / Pavel Prunner ; Jiří Semrád ; Československá akademie věd. -- Praha : ČSAV, 1991. -- 24 s.

Kapitoly z teorie výchovy : problematika hodnot a hodnotové orientace. 1. díl / Josef Horák. -- Vyd. 1.. -- Liberec : Technická univerzita, 1996. -- 75 s.

Kapitoly z teorie výchovy : problematika hodnot a hodnotové orientace (aplikace výzkumných pedagogických metod na příkladě provedeného šetření). 2. díl / Josef Horák. -- Vyd. 1.. -- Liberec : Technická univerzita, 1997. -- 107 s. : il.

Česká rodina v transformaci - stratifikace, dělba rolí a hodnotové orientace / Milan Tuček a kol.. -- Praha : Sociologický ústav Akademie věd České republiky, 1998. -- 159 s. : il.

Hodnotově orientační jednota v pedagogických sborech středních škol / Julius Sekera ; Jiřina Taxová ; Univerzita Karlova. -- [Praha :s.n.], 1990. -- 184 s., [83] s. : tb.

Zda jsou dokumetny určeny k absenční či prezenční výpůjčce zjistíte sám v bázi NKC u konkrétního záznamu (pod ikonou "exempláře").