knihovny zaměřené na historii

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych seznam odborných knihoven v ČR zaměřených na historii. děkuji

Odpověď

Dobrý den, knihovny zaměřené na obor historie si můžete vyhledat např. pomocí Adresáře knihoven a informačních institucí v ČR (http://sigma.nkp.cz/cze/adr). Není zde sice možné vyhledávat podle oboru, na který se knihovna specializuje, ale použitím vyhledávacího pole Sigla, název, sídlo a zadáním spojení histor? or dějin? (znaménko "?" slouží pro pravostranné rozšíření zadaného výrazu o libovolný počet znaků) můžete získat poměrně vysoký počet institucí, které mají s tímto oborem něco společného.
Podobnou možností je Evidence a adresář knihoven evidovaných Ministerstvem kultury (http://www.mkcr.cz/scripts/detail.php?id=443), v excelovém dokumentu je možné pomocí zkratky Ctrl+F (zadání histor, dějin) také vyhledávat.
Další adresáře jsou k dispozici na stránkách portálu Knihovny.cz (http://www.knihovny.cz/kde-je-moje-knihovna/adresare), avšak je možné v nich hledat podle měst, regionů, názvu atd., nikoliv podle specializace.
V neposlední řadě lze pro vyhledávání využít i internet.
Namátkou uvádíme několik knihoven zaměřených na historii, např.: Knihovny Historického ústavu AV ČR (http://www.hiu.cas.cz/cs/knihovny/knihovna-praha.ep/), Knihovna Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR (http://www.usd.cas.cz/cs/stranky/knihovna), Knihovna Vojenského historického ústavu ( http://www.vhu.cz/cs/stranka/knihovna),
Historický kabinet FF UK (http://usd.ff.cuni.cz/kabinet) aj.

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

30.10.2009 11:25

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu