knihovny, sigly

Text dotazu

Dobry den, mam dotaz, vyplnujeme zadost o grant VISK5 a potrebujeme vedet, zda muze nase oddeleni uzivat centralni siglu nasi knihovny nebo musime u vas zadat o svou vlastni, protoze napr. jedno odd. nasi knihovny ma siglu vlastni.

Odpověď

Vazena pani kolegyne, siglu poskytneme v podstate kazde instituci, ktera si o ni pozada. Vetsinou maji instituce (tj. jejich knihovny) jednu siglu, kterou v pripade potreby pouzivaji. V nekterych institucich, napr. na vysokych skolach, existuji dilci knihovny, ktere si chteji napr. MVS provadet samy, a proto si zazadaly o samostatne sigly. Jelikoz sigly jsou predevsim vazany na fond, v Narodni knihovne CR maji samostatne sigly zejmena ta oddeleni, ktera se staraji o nejaky dilci fond, napr. Slovanska knihovna, hudebni oddeleni a pod. Z tohoto duvodu ma zrejme siglu i oddeleni vasi knihovny.
Zalezi pouze na Vas, zda si pro potrebu Vaseho oddeleni zazadate o samostatnou siglu. V pripade, ze tak neucinite, muzete samozrejme pouzivat siglu vasi knihovny.