knihovny a služby

Text dotazu

Dobrý den, můžete mi prosím poradit do jaké míry musí být specifikovány jednotlivé typy knihoven, aby se mohlo hovořit o vědecko-informačních a navazujíchích dokumentových dodavatelských službách? případně kde bych mohla nalézt podrobnější informace k této problematice? děkuji

Odpověď

Dobrý den, bohužel zcela nerozumíme Vašemu dotazu, kvalifikovaněji by Vám zajisté odpověděli pracovníci Knihovnického institutu (http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=01_Knihovnicky_inst.htm),
respektive Knihovny knihovnické literatury (http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=04_knihovna_knihovnicke_literatury.htm). 

Základní přehled veřejných knihovnických a informačních služeb je spolu s dalšími službami, které knihovna může poskytovat, uveden v zákoně č.
257/2001, §4.
(http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=03_Leg/01_LegPod/Zakon257.htm). V §
9 jsou charakterizovány druhy knihoven, které tvoří systém knihoven ČR.

Domníváme se, že máte na mysli tzv. studijně-rozborovou činnost (http://www.konjunktura.cz/index.php3?w=art&id=758&s=&rub=151,
http://vydavatelstvi.vscht.cz/knihy/uid_es-005/hesla/studijnF_rozborovA_prAce.html), předpokládáme, že tyto služby by mohly  v současnosti poskytovat např. spíše knihovny při odborných pracovištích (např. knihovny ústavů Akademie věd ČR, knihovny při výzkumných ústavech atd.). Dále se domníváme, že poskytovaní služby dodávání dokumentů (DDS) není závislé na typu knihovny a  meziknihovní služby patří mezi základní knihovnické a informační služby.

Články a odborné publikace věnované knihovnictví naleznete v bázi KKL (http://sigma.nkp.cz/cze/kkl), definice jednotlivých pojmů z oblasti knihovnictví jsou dostupné v bázi KTD (http://sigma.nkp.cz/cze/ktd).

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

11.09.2008 11:19

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu