knihovnické kurzy

Text dotazu

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda, případně kde, a za jakých podmínek lze absolvovat knihovnický kurz. V naší knihovně mi říkali, že to dříve organizovala NK ČR. Mám VŠ humanitního zaměření a chtěla bych získat výhodu při žádosti o práci v knihovně.
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

rekvalifikační knihovnické kurzy organizuje oddělení vzdělávání NK ČR. Kurzy jsou schváleny akreditační komisí MŠMT ČR a jsou určeny zájemcům o zaměstnání v knihovnách, zaměstnancům Národní knihovny ČR a pracovníkům jiných knihoven se středoškolským nebo vysokoškolským vzděláním v neknihovnických oborech k získání odborné knihovnické kvalifikace.

Roční výuka v rozsahu 160 hodin se uskutečňuje formou studia při zaměstnání. Po dobu cca 33 týdnů, vždy 1x týdně 5 hodin, probíhají přednášky, semináře a praktická cvičení.

Během studia je ověřována úroveň dosažených znalostí a pracovních dovedností. Kurz je ukončen závěrečnou komisionální zkouškou ze tří stěžejních předmětů studia (Knihovnictví v širších souvislostech, Budování a organizace informačního fondu, Knihovnické a informační služby).

Absolventi získávají osvědčení rekvalifikačního charakteru, tj. doklad o odborné kvalifikaci pro činnost knihovník s platností pro Českou republiku.

Přihlášku a další informace naleznete na stránkách Knihovnického institutu pro odbornou veřejnost :

http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=04_Vzd/03_OV_Akce/04_OVrekv.htm

.

 

Obor

Výchova a vzdělávání

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

11.12.2012 13:15

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu