knihovnická literatura v italštině

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych odbornou knihovnickou literaturu psanou italsky, nejlépe od jednoho autora. Bylo by vhodné, kdyby se týkala starých tisků a převyšovala počtem stran 30 normostran. Co mám dělat a kde nejlépe hledat? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, odbornou knihovnickou literaturu můžete vyhledávat v Databázi knihovnické literatury KKL (http://sigma.nkp.cz/cze/kkl), která obsahuje záznamy dokumentů z fondu Knihovny knihovnické literatury. Pokud chcete najít literaturu v italštině, na úvodní stránce vyberte možnost "Rozšířené vyhledávání". Do vyhledávacích polí zadejte klíčová slova (např. "knihovnictví", "staré tisky" atd.) a následně do pole "Kód jazyka dokumentu" zadejte zkratku "ita" (seznam kódů jazyků najdete v tabulce na adrese
http://sigma.nkp.cz/F/YN35Q841MF19BT52S8A291DURY2X3V8GS3BH3QCLK1TSPPT147-09807?func=file&file_name=kody_jazyku). Stejným způsobem můžete vyhledávat i v elektronickém katalogu Národní knihovny (http://sigma.nkp.cz/cze/nkc) a Souborném katalogu České republiky (http://sigma.nkp.cz/cze/skc). Dle naších informací ovšem není ve fondech Národní knihovny a Knihovny knihovnické literatury mnoho odborných knihovnických titulů v italském jazyce. Možná lépe by Vám poradili přímo kolegové z Knihovny knihovnické literatury (http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=04_knihovna_knihovnicke_literatury.htm; e-mail: kkl@nkp.cz).

Dále můžete pro hledání literatury v italštině využit i katalogů italské národní knihovny, které najdete na adrese http://www.bncrm.librari.beniculturali.it/index.php?it/2/cataloghi. Národní knihovna poskytuje mezinárodní meziknihovní výpůjční služby, o nichž více informací najdete na adrese http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_mmvsj.htm. Jedná se ovšem o placenou službu.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

30.10.2009 10:21

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu